Praca w branży IT

W Polsce jest obecnie ok. 40 tys. wolnych miejsc pracy w branży IT. Czy są to tylko etaty dla programistów z wykształceniem informatycznym? Absolutnie nie. Okazuje się, że szansę na ciekawą i dobrze płatną pracę w tym sektorze mają również osoby bez wykształcenia kierunkowego. Pracodawcy szczególnie cenią sobie tych kandydatów, którzy są skłonni do przekwalifikowania się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Właśnie dla nich uruchomiliśmy studia podyplomowe Aplikacje i usługi internetowe. Poczytaj więcej, co piszą na ten temat media:

 

Kto naprawdę pracuje w IT.

losowy pracownik IT studiował nauki społeczne – według danych opublikowanych przez Wall Street Journal, około jedna trzecia IT-owców ma wykształcenie biznesowe, socjologiczne albo inne nietechniczne (a 40 proc. w ogóle nie ma dyplomu uczelni wyżej)”

 

Jak się pracuje w IT.

„Kim są pracownicy branży IT, dlaczego zdecydowali się na taką karierę? Czy zawsze są dyplomowanymi informatykami? Trzech z nich opowiada nam o swoich karierach i życiu zawodowym. (…)

Paweł Weder, z wykształcenia nauczyciel języka niemieckiego, pracuje jako kierownik projektów w firmie Ganymede, która tworzy gry online …”

 

Praca także dla humanistów i osób bez wykształcenia technicznego

„Branża IT kojarzy nam się z wysokimi zarobkami, stabilną pracą i wieloma możliwościami rozwoju. Większości z nas wydaje się, że pracę mogą tam znaleźć jedynie osoby z wykształceniem informatycznym. Nic bardziej mylnego …”

 

Spróbuj wpisać na popularnym portalu ogłoszeniowym hasło „Front-End Developer”. Ciekawe ile Ty znajdziesz aktualnych ofert pracy? My 4 września znaleźliśmy 382.