Energia dla firm – wszystko, co trzeba wiedzieć!

Przedsiębiorcy z pewnością są jedną z grup, która jest poszkodowana przez podwyżki prądu. Na pewno będzie to czas poszukiwania różnych oszczędności i zapewne jedną z nich będzie zwolnienie kilku pracowników. Energia dla firm jest tematem bardzo istotnym, a co najważniejsze, można mieć przynajmniej minimalny wpływ na jej ostateczną cenę. W jaki sposób? Mamy kilka wskazówek – aby się z nimi zapoznać, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

Możliwość zmiany dostawcy operatora energii 

Przedsiębiorcy są grupą, dla której każdy grosz ma spore znaczenie. Nawet drobne oszczędności mogą sprawić, że właściciel danej firmy będzie mógł przenieść je na inny sektor swojej działalności. Nie trzeba przecież być przywiązanym do jednego operatora, który cały czas dostarczał prąd. Energia dla firm jest ważna, a operatorzy przecież mają różne ceny prądu. Owszem, nie są to różnice, które by rzucały na kolana, jednak jeżeli można płacić mniej, to dlaczego z niej nie skorzystać? 

Pierwszym krokiem powinno być zapoznanie się z ofertami dostawców energii dla firm i sprawdzenie na własną rękę, czy taka zmiana wyjdzie faktycznie korzystnie (dużo przydatnych wskazówek znajdziesz w tym wpisie: https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/na-co-zwracac-uwage-przy-wyborze-oferty-energii-dla-firmy). Warto wiedzieć, że istnieją taryfy A, B i C, które dotyczą przedsiębiorców. Następnie trzeba zgłosić swojemu dostawcy, że rezygnujemy z jego usług i nasza energia dla firm będzie dostarczana przez kogoś innego. Zmieniając dostawcę należy poinformować operatora systemu dystrybucyjnego o podjęciu takiego kroku. Istotne jest to, że nie ponosimy żadnych kosztów zmiany operatora.

Szukanie dodatkowych oszczędności

Na pewno przedsiębiorcy nie do końca będą chcieli płacić wyższe stawki za prąd. Owszem, trudno sobie wyobrazić, żeby maszyny w zakładach pracy nie działały, natomiast może się to mocno odbić na zatrudnieniu. Podwyżki cen energii uderzą w pracowników, bo na samym końcu kalkulacja będzie bardzo prosta. Nie można przecież sprawić, żeby maszyny przez pewien czas nie działały, dlatego znalezienie lepszego operatora dostarczającego tańszą energię może być lepszym rozwiązaniem.