Dlaczego warto korzystać z kalkulatora leasingu?

Należy mieć świadomość, że zakup samochodu w leasingu z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą na ofertę, której firmy leasingowej się zdecydować. Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji? Świetnym rozwiązaniem może być kalkulator leasingu.

Dlaczego laeasing cieszy się tak dużą popularnością?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że leasing konsumencki na samochód jest świetną opcją finansowania przede wszystkim dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Wspomniany wcześniej kalkulator leasingu konsumenckiego umożliwi w bardzo prosty sposób obliczyć leasing samochodów nowych, a także używanych. Ponadto możliwe jest finansowanie nie tylko samochodów osobowych, ale również dostawczych do 3,5 t tony. Oczywiście osoby, które nie prowadzą na co dzień działalności gospodarczej nie mogą wpisywać w koszty rat leasingowych.

Dlaczego rekomendowane jest korzystanie z kalkulatora leasingu konsumenckiego?

Warto mieć świadomość, że kalkulator leasingu konsumenckiego samochodu umożliwia na samodzielne policzenie przedziału rat leasingowych, jakich można oczekiwać w ofercie najbardziej renomowanych firm leasingowych w kraju. Należy również zaznaczyć, że podstawową stawką dla leasingu w walucie polskiej jest Wibor, z kolei dla leasingu w walucie obcej – libor.

Jakie są warunki otrzymania leasingu? W znaczniej większości przypadków wiek samochodu w dniu zakończenia wspomnianego leasingu nie może przekroczyć 10 lat. Z kolei opłata wstępna przeważnie zaczyna się już od 1% wartości pojazdu. Należy również zaznaczyć, że okres leasingowania będzie wynosił od 24 do 84 miesięcy. Oczywiście w przypadku leasingu konsumenckiego pojazd musi być sprzedany na fakturę Vat (23%).

Jak obliczyć leasing konsumencki?

W celu obliczenia leasingu wystarczy wybrać auto, a następnie określić jego cenę. Kolejnym etapem jest rozważenie własnych możliwości, a także preferencji jeżeli chodzi o wpłatę własną i czas trwania leasingu. Należy wpisać następujące parametry w kalkulatorze leasingu: wkład własny, cenę pojazdu, czas leasingu w miesiącach i kwotę wykupu samochodu.

Kalkulator leasingu dostępny na stronie BMWdirect.pl.