Technika instalacyjna – zastosowanie rurek miedzianych

Rury miedziane do klimatyzacji dostępne są w długościach 25 metrów. Bardzo proste w budowie i bardzo łatwe w montażu, ze względu na swoją budowę i profil nadają się do stosowania w systemach klimatyzacji oraz do transportu czynników chłodniczych bez ryzyka wycieku. Mocne, wydajne, bezpieczne, a także stosowane w pompach ciepła (oczywiście różne systemy, w tym systemy hybrydowe, które zapewniają zarówno chłodzenie, jak i grzanie).

Klimatyzacja, a rodzaj rurek miedzianych używanych w technikach instalacyjnych

Rury miedziane klimatyzacji muszą być dopasowane do wielkości i wydajności klimatyzatora. Jeśli moc klimatyzatora wynosi 2,5 lub 3,5 kW, należy wybrać odpowiednio rurkę 1/4″ lub 3/8″. Klimatyzator o mocy 5 kW wymaga do wydajnej pracy rurek 1/4 cala i 1/2 cala. Rurka miedziana o przekroju 5/8 cala w izolacji do klimatyzacji służy do montażu klimatyzatora o mocy 7 kW. Im wyższa moc klimatyzatora, tym większy przekrój rurki miedzianej jest potrzebny do regulacji jego działania.

technika instalacyjna

Instalacja grzewcza

Zawarty w urządzeniach chłodzących czynnik chłodniczy należy bezpiecznie wypompować. Dlatego do tego celu stosuje się izolowane rurki miedziane. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie, które nie ulega degradacji nawet po długotrwałym kontakcie z czynnikami chłodniczymi, które mogą uszkodzić inne materiały. Co ważne, powlekane rury miedziane również nie wymagają częstej konserwacji. Zwykle przez lata nic jej się nie dzieje. Dodatkowo zastosowane osłony charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, dzięki czemu produkt nie traci swoich właściwości.

Spieniony poliuretan stosowany w miedzianych rurach klimatyzacyjnych ma strukturę odporną na różnorodne czynniki atmosferyczne, od bardzo niskich temperatur, nagłych wzrostów temperatury, utleniania lub ciśnienia po wilgoć, ciepło i światło ultrafioletowe.