Mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego

Mieszkania we Wrocławiu, jakie są dostępne w sprzedaży, dzielą się na dwie kategorie. Pierwszą stanowią mieszkania z rynku wtórnego, drugą mieszkania z rynku pierwotnego, czyli tak zwane deweloperskie. Mieszkanie niby od mieszkania nie powinno się wiele różnić, jednak bliższe spojrzenie sprawia, że nie ma nic bardziej mylnego.

Lokalizacja

Sprzedaż mieszkań z rynku pierwotnego we Wrocławiu obejmuje obecnie niemal wyłącznie oferty, które są ulokowane na samych obrzeżach miasta, lub wręcz poza nimi. Jest to w ocenie wielu jedyna przewaga mieszkań rynku wtórnego. W przypadku tych drugich, mamy zdecydowanie większe pole do manewru. Jest jeszcze jeden plus mieszkań „z drugiej ręki”, o którym będzie napisane później.

Funkcjonalność

Mieszkania w kamienicach lub w wielkiej płycie nie przystają zupełnie do obecnego stylu życia. Wysokie sufity, absurdalny rozkład, maleńkie kuchnie itp. Mieszkanie z rynku wtórnego wymaga niestety generalnego remontu, jeśli ma być funkcjonalne. Jeśli jednak znajdziemy ofertę takiego mieszkania w dobrej lokalizacji, które jest po przebudowie, cena zapewne będzie zaporowa.

Czas realizacji inwestycji w nieruchomość

Sprzedaż mieszkań z rynku wtórnego we Wrocławiu, często polega na sprzedaży mieszkania, którego jeszcze nie ma i będzie czasem za rok lub dwa lata. Mieszkania z rynku wtórnego mają jeszcze tą właśnie zaletę, że o ile nie musimy pakować się w długotrwały remont, sprawy kredytowe mamy „zaklepane”, na rynku jest akurat dużo ciekawych ofert i trafimy na zdecydowanych na sprzedaż ludzi, to zakup mieszkania razem z poszukiwaniami może spokojnie zamknąć się dwóch miesiącach lub szybciej.